Centrum Edukacji Zdroje
ul. Jabłoniowa 15 · Szczecin szkoły dla młodzieży od 1998r.

O nas

Centrum Edukacji „Zdroje” to zespół szkół, którego celem jest rozwijanie pasji, zainteresowań oraz wiedzy uczniów. Kadrę nauczycielską tworzą nauczyciele z pasją, wśród których są egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz pracownicy szczecińskich i poznańskich uczelni wyższych. Przygotowują oni uczniów do matury (poziom podstawowy i rozszerzony) oraz egzaminów zawodowych. Realizują oni wypracowany od wielu lat model kształcenia, który zapewnia naszym uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności zapewniających sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Promujemy i wspieramy uczniów z pasją. Wyróżnia nas również przyjazna atmosfera oraz poczucie bezpieczeństwa wśród uczniów.

Uczniowie, wybierając odpowiedni kierunek, mają możliwość zdobycia zawodu technika usług fryzjerskich lub technika informatyka. Klasy licealne pozwalają zdobyć wiedzę ogólną w zakresie szkoły średniej, jak i rozszerzyć zagadnienia związane z psychologią. Pasjonaci służb mundurowych mogą rozwijać swoje umiejętności w klasach o profilu wojskowym (technikum informatyczno-wojskowe z rozszerzonym językiem angielskim, liceum wojskowe).

Posiadamy bogatą bazę dydaktyczną:

  • trzy multimedialne pracownie komputerowe z indywidualnymi stanowiskami pracy dla każdego ucznia;
  • szkolny salon fryzjerski wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt;
  • pracownie medyczne i kosmetyczna;
  • wykorzystanie najnowszych technologii w procesie kształcenia (platforma e-learningowa MOODLE).

Ponadto zapewniamy specjalistyczną opiekę pielęgniarki. W szkole funkcjonuje również radiowęzeł, który aktywnie współtworzą nasi uczniowie oraz posiadamy monitoring, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom. Życie szkoły obfituje w liczne wykłady, ćwiczenia oraz wyjazdy edukacyjne. Corocznie bierzemy udział w Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki organizowanym przez szczecińskie uczelnie wyższe. Uczestniczymy również w kulturalnym życiu Szczecina – spektakle Teatru Współczesnego , Teatru Nie Ma w Akademickim Centrum Kultury, a także należymy do programu Telewizji Polskiej Internetowy Teatr w Szkole. Zespół Teatralny Dzwigozaury, odniósł sukces w II internetowym przeglądzie uczniowskich zespołów teatralnych Uczestniczymy również w spotkaniach z doradcami zawodowymi w Wojewódzkim Urzędzie Pracy podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii (Wiosna nowych technologii prezentacja kierunków technicznych) oraz Technoparku Pomerania. Nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania podczas warsztatów tematycznych (fotograficzne i filmowe w Kurierze Szczecińskim i TVP Szczecin, "Jak zapach rządzi światem" – aromaterapia, "Świadomy konsumpcjonizm" - Muzeum Narodowe w Szczecinie; "Barwa w grafice komputerowej" – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny; cykliczne spotkania z podróżnikiem Mariuszem Kurcem – naszym absolwentem) oraz targów branżowych(Międzynarodowe Targi Informatyczne CeBIT w Hanowerze, targi fryzjersko – kosmetyczne Look & Beauty Vision w Poznaniu, Warszawie i Krakowie).

Członkowie samorządu oraz uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczą w organizacji imprez i uroczystości szkolnych. W historię szkoły wpisał się widowiskowy spektakl artystyczny "Karnawał we włosach" oraz coroczny udział w Sieradz Open Hair Festival.

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi nie jest nam obce. W ramach wolontariatu uczniowie uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej, biorą udział w akcjach charytatywnych, np.: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wspieramy również wychowanków z Domu Dziecka w Chojnie oraz członków Polskiego Związku Niewidomych.

Prawdziwym atutem szkoły jest jej położenie. Nowoczesny budynek usytuowany jest w prawobrzeżnej części miasta nieopodal Jeziora Szmaragdowego w pięknym otoczeniu parku krajobrazowego Puszczy Bukowej. Liczne szlaki turystyczne i atrakcyjne punkty widokowe nie tylko dopełniają walorów rekreacyjnych otoczenia szkoły ale także wykorzystywane są do prowadzenia ciekawych zajęć plenerowych.

Zapraszamy do naszej szkoły codziennie (również w soboty i niedziele). Można zadać dodatkowe pytania, zwiedzić sale lekcyjne, jak i zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem w salach przedmiotowych.

Nauka w szkole dziennej jest bezpłatna. Zapraszamy!