Centrum Edukacji Zdroje
ul. Jabłoniowa 15 · Szczecin szkoły dla dorosłych od 1998r.

O nas

Doświadczenie
Działalność edukacyjną prowadzimy od 1998 r. i od tego czasu posiadamy Uprawnienia Szkoły Publicznej.

Nowoczesny budynek
Jako jedyna szkoła prywatna w Szczecinie posiadamy nowoczesny budynek, od podstaw zaprojektowany i wybudowany w celach edukacyjnych. Spełnia on rygorystyczne wymagania ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy i nauki. Nowoczesny budynek wyposażony w sieć komputerową i zaplecze dydaktyczne na miarę XXI wieku, zapewniają komfortowe warunki nauki. Posiadamy również filię w Nowogardzie.

Programy UE
Centrum Edukacji Zdroje od lat bierze udział w programach Unii Europejskiej w ramach projektu Leonardo da Vinci. W jego ramach CEZ był aktywym uczestnikiem dwóch programów. Pierwszy z nich to WMT II - Weighing Machinery Technicians II. Kolejny to DESSSQual - Defining European Standards for Security Staff Qualification. W ramach obydwu CEZ organizował m.in. cykliczne, międzynarodowe konferencje.
Dowiedz się więcej o WMT II
Dowiedz się więcej o DESSSQual

Starannie dobrana kadra
Kadrę nauczycielską stanowi grono znakomitych dydaktyków i fachowców o wieloletnim, praktycznym doświadczeniu w nauczanych przedmiotach i zawodach. Nauczyciele realizują wypracowany od wielu lat w CEZ model kształcenia, który stale udoskonalamy wsłuchując się w uwagi naszych słuchaczy.

Malownicze położenie
Siedziba szkoły usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego Jeziora Szmaragdowego oraz kompleksu Gór i Puszczy Bukowej. Liczne malownicze szlaki turystyczne, atrakcyjne punkty widokowe dopełniają walorów rekreacyjnych otoczenia szkoły oraz mogą służyć prowadzeniu ciekawych zajęć plenerowych.

Łatwy dojazd
Położenie budynku w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Batalionów Chłopskich umożliwia łatwy dojazd autobusem (54, 55, 64, 65, 66, 71, 73, przystanek - Jezioro Szmaragdowe). Jednocześnie szkoła dysponuje własnym, bezpłatnym parkingiem samochodowym, co stanowi istotne udogodnienie dla słuchaczy korzystających z własnych środków transportu.

Działalność charytatywna
Od dłuższego czasu aktywnie wspieramy osoby z dysfunkcją wzroku, będące członkami Polskiego Związku Niewidomych. Uczą się oni u nas nie wnosząc opłat wpisowych i czesnego, otrzymują również nasze stypendia. Co roku liczne grono osób niewidomych i niedowidzących jest słuchaczami Studium Policealnego na kierunku Technik Masażysta. Wspieramy również działalność WOŚP, stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami, organizacji SOS - Wioski Dziecięce oraz UNICEF. Wspieramy także na starcie wychowanków Domów Dziecka, którzy uczą się u nas nie wnosząc opłat wpisowych i czesnego.