Centrum Edukacji Zdroje
ul. Jabłoniowa 15 · Szczecin szkoły dla dorosłych od 1998r.

Aktualności

30-06-2009

Koniec roku w liceum - świadectwa maturalne Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego Uzupełniającego odbyło się 30.06.2009 r. (wtorek) o godzinie 18:00.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego Uzupełniającego, którzy również i w tym roku uzyskali bardzo dobre wyniki zdawalności egzaminu maturalnego na tle wyników zbiorczych z województwa i kraju.

Tradycyjnie w trakcie uroczystego rozdania świadectw maturalnych odbyło się losowanie bezpłatnych kuponów na nowoczesne zabiegi kosmetyczne. Odbywają się one w ramach naszej akcji "Pachnąca latem". Modne i zaawansowane zabiegi kosmetyczne wykonują nasze słuchaczki w szkolnej pracowni kosmetycznej.

Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej i jednocześnie zapraszamy do fotogalerii.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

27-06-2009

Koniec roku - studium policealne Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla studium policealnego (semestry kończące) odbyło się 27.06.2009 r. (sobota) o godzinie 10:00.

Absolwenci, którzy uzyskali średni wynik powyżej 4,5 otrzymali nagrody książkowe. Na zakończenie odbyło się wśród naszych absolwentów losowanie darmowych zabiegów kosmetycznych, wykonywanych przez słuchaczki drugiego roku PSZ, kierunku technik usług kosmetycznych.

Zapraszamy do fotogalerii.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

15-06-2009

Egzaminy zawodowe w CEZ W Centrum Edukacji Zdroje, jak co roku, rozpoczął się 15.06.2009 egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów technikum zawodowego i szkoły policealnej. Warte podkreślenia jest, że dzięki odpowiedniemu zapleczu Centrum Edukacji Zdroje stanowi certyfikowany ośrodek egzaminacyjny. Dzięki temu śłuchacze CEZ podchodzą do egzaminów w murach dobrze znanej szkoły.

Po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe absolwenci uzyskują dyplom i tytuł technika odpowiedniej specjalności. Egzamin składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to egzamin teoretyczny składający się z elementów przedsiębiorczości oraz z części kierunkowej. Kolejna część to egzamin praktyczny.

Zadaniem egzaminacyjnym dla kosmetyczek było opracowanie projektu realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu oczyszczająco - normalizującego pracę gruczołów łojowych kobiety w wieku 23 lat.

Tematem dla fryzjerów było opracowanie projektu realizacji prac obejmujących wykonanie w profesjonalnie wyposażonym salonie fryzjerskim balejażu w kolorach blond dobranych do typu urody klientki oraz w kolorze ciemny brąz, strzyżenia włosów i uformowania fryzury dziennej metodą na mokro i na sucho.

Kandydat z grupy hodowców koni musiał opracować projekt organizacji pracy przy obsłudze koni oraz zabezpieczenia przejazdu grupy wczasowiczów z gospodarstwa agroturystycznego do miejsca noclegu podczas rajdu konnego.

Technik hotelarstwa miał opracować projekt realizacji prac związanych z kompleksową obsługą gościa specjalnego VIP-a Hotelu Saturn*** w Polanicy - Zdroju. W zakresie pracy wchodziło sporządzenie dokumentów związanych z przyjęciem zamówienia, zameldowania, pobytem, rozliczeniem pobytu gościa oraz sprzedażą usług hotelarskich.

Zapraszamy do obejrzenia w galerii fotorelacji z egzaminów zawodowych.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

17-06-2009

Okazja - zabiegi kosmetyczne "Pachnąca latem" Centrum Edukacji Zdroje, przy ul. Jabłoniowej 15, oferuje w okresie 17-30.06.2009 (w godz. 9-20) zabiegi kosmetyczne (oczyszczające, łagodzące, odżywcze, liftingujące, nawilżające, regenerujące, diagnoza skóry, dobór zabiegów do indywidualnych potrzeb i porady kosmetyczne).

Zabiegi wykonują słuchaczki III sem. Studium Kosmetycznego. Zapisy telefoniczne (091) 461 33 03.

Zarezerwuj miejsce już dziś! Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia w galerii fotorelacji z zajęć praktycznych słuchaczy kierunku Technik Usług Kosmetycznych.

 

15-06-2009

Egzaminy zawodowe W Centrum Edukacji Zdroje, 15.06.2009 o godzinie 12:00 rozpocznie się pisemny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów technikum zawodowego i szkoły policealnej. Po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe absolwenci uzyskują dyplom i tytuł technika odpowiedniej specjalności. Egzamin składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to egzamin teoretyczny składający się z elementów przedsiębiorczości oraz z części kierunkowej (15.06.2009). Kolejna część to egzamin praktyczny (16-17.06.2009).

Szczegółowy harmonogram i niezbędne informacje dotyczące egzaminów znajdują się w załączniku w formacie PDF.

 

29-05-2009

Niezwykły maturzysta w Panoramie 7

Pisała już o tym fakcie Gazeta Wyborcza, a telewizja TVN 24 wyemitowała reportaż.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

23-05-2008

Trwają zapisy na kursy dla wychowawców kolonijnych W związku z dużym zainteresowaniem Centrum Edukacji Nauczycieli działające w CEZ prowadzi kursy dla wychowawców kolonijnych. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy w sekretariacie lub poprzez stronę internetową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Pierwsze spotkanie 23.05.2009 r. (sobota) o godz. 10.00.

 

20-05-2009

Technik hotelarstwa - zajęcia praktyczne Zapraszamy do obejrzenia w galerii fotorelacji z zajęć praktycznych słuchaczy I i II roku kierunku Technik Hotelarstwa.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

15-05-2009

Niezwykły maturzysta w TVN24 Telewizja TVN24 wyemituje 15.5.2009 (piątek) o godzinie 17:10 reportaż o Panu Mariuszu. Zadziwia on otoczenie swoim hartem ducha, a jednocześnie niezwykłą delikatnością i ujmującą skromnością. Jest niewidomy, a pomimo tego podszedł w CEZ do tegorocznej matury bez żadnej "taryfy ulgowej".

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu na stronach telewizji TVN24.

Przyłączamy się do życzeń "Polki z USA", która napisała na forum TVN24: "WSPANIALE OSIAGNIECIE - GRATULACJE. ZYCZE DUZO WYTRWALOSCI, WIARY W SIEBIE ORAZ WIELE LASK BOZYCH. GOD BLESS YOU ALWAYS!!!!"
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

14-05-2009

TVN24, TVP3, Gazeta Wyborcza i TOK FM w CEZ W "gorącym okresie" matur odwiedzili CEZ redaktorzy telewizji TVN24 oraz dziennikarze Gazety Wyborczej i Panoramy 7 i stacji radiowej TOK FM. Głównym tematem przeprowadzanych wywiadów i nagrywanych reportarzy była osoba niewidomego Pana Mariusza, który zdecydował się zdawać maturę w naszej szkole.

Zapraszamy do obejrzenia w galerii fotorelacji z odwiedzin dziennikarzy.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

05-05-2009

Niezwykły maturzysta w CEZ Jak co roku początek maja w CEZ to okres matur. W grupie osób zdających ten egzamin, znajduje się w tym roku niezwykły mężczyzna, który zadziwia otoczenie hartem ducha. O jego niezwykłości niech zaświadczą fakty: ma 44 lata, jest niewidomy, nie zna alfabetu Braille'a, a stanął do matury na takich samych zasadach jak jego widzący koledzy.

Artykuł o nim napisał dziennikarz Gazety Wyborczej, który odwiedził naszą szkołę. Zapraszamy do lektury artykułu, a Panu Mariuszowi życzymy powodzenia w kolejnych egzaminach.

Zapraszamy również do obejrzenia w galerii fotorelacji z tegorocznych egzaminów maturalnych.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

29-04-2009

Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie - zakończenie roku w klasach maturalnych W filii w Nowogardzie odbyło się uroczyste zakończenie roku dla kolejnego rocznika absolwentów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego.

Nauka w CEZ to gwarancja wysokiej jakości i komfortu, które wyrożniają tą placowkę spośród innych szkół dla dorosłych w Szczecinie i Nowogardzie. Jak powiedziała p. Danuta Langowska, dyrektor CEZ: ciągłe podnoszenie jakości kształcenia jak i zaplecza dydaktycznego to motto, które przyświeca nam od 1998 roku. Nasza kadra nauczycielska, przez lata wypracowany sposób kształcenia, doskonała baza lokalowa i dydaktyczna dają bardzo dobre wyniki końcowe. Jesteśmy dumni z naszych słuchaczy i ich zadowolenie daje nam satysfakcję wieńczącą lata wspólnej pracy.

Fotorelacja z zakończenia roku w galerii.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

25-04-2009

8 miejsce w zawodach jeździeckich W sobotę 25 kwietnia, o godzinie 10 na Osowie (ul. Junacka 21-25) odbyły się regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Organizatorem zawodów był Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Wszystkie dyscypliny rozgrywane były w kategorii kobiet oraz mężczyzn.

Nasza słuchaczka IV semestru kierunku Technik Hodowca Koni, Pani Malwina startująca w zawodach w klasie LL, na klaczy Lolita, z klubu Cavallo Bonin osiągnęła w gronie 44 zawodników znakomite 8 miejsce.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Fotorelacja z zawodów w galerii.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

07-03-2009

Stara matura - początek kursów W sobotę 7.3.2009 r. rozpoczną się w CEZ kursy przygotowujące do starej matury.

Wszelkich informacji odnośnie matury i kursów przygotowawczych udziela oraz przyjmuje dokumenty sekretariat CEZ (ul. Jabłoniowa 15, Szczecin, tel. 091 461 33 03). Zapisy na kursy przygotowawcze również przez stronę internetową.

 

28-02-2009

Dyplomy i rozpoczęcie W Centrum Edukacji Zdroje, w dniu 28.02.2009 r. odbyło się uroczyste wręcznie dyplomów słuczaczom Policealnego Studium Zawodowego kierunku Technik administracji. Z przyjemnością odnotowujemy, że corocznie większość osób rozpoczynających i kończących naukę w CEZ zdaje pozytywnie egzaminy zawodowe. W trakcie ostatniej sesji egzaminacyjnej ponad 75% osób uzyskało dyplomy państwowe potwierdzające ich kwalifikacje zawodowe.

W tym samym dniu odbyło się również rozpoczęcie roku dla słuchaczy I semestru Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Uzupełniającego.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

19-02-2009

Jeszcze jedna, ostatnia...STARA MATURA W CEZ rozpoczęto zapisy uruchamiające kursy przygotowawcze do starej matury, która odbędzie się w maju 2009 roku.

Do starej matury mogą podchodzić osoby, które ukończyły wcześniej szkoły dla dorosłych, tzn. szkoły wieczorowe lub zaoczne.

Wszelkich informacji odnośnie matury i kursów przygotowawczych udziela oraz przyjmuje dokumenty sekretariat CEZ (ul. Jabłoniowa 15, Szczecin, tel. 091 461 33 03). Zapisy na kursy przygotowawcze również przez stronę internetową.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kursy z języka polskiego, języków obcych i z geografii. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami jak najszybciej!

 

19-02-2009

Rozpoczęcie roku i rozdanie świadectw Rozpoczęciu roku szkolnego dla pierwszych semestrów z naboru w lutym 2009 r.:
- Studium Policealne,
21.02.2009 (sobota) godz. 10.00,
- Liceum Ogólnokształcące i Liceum Uzupełniające,
28.02.2009 (sobota) godz.10.00.

Uroczyste rozdanie świadectw dla maturzystów odbędzie się 19.02.2009 r. o godzinie 18.00.

 

19-02-2009

Rozpoczęcie roku i rozdanie świadectw Rozpoczęciu roku szkolnego dla pierwszych semestrów z naboru w lutym 2009 r.:
- Studium Policealne,
21.02.2009 (sobota) godz. 10.00,
- Liceum Ogólnokształcące i Liceum Uzupełniające,
28.02.2009 (sobota) godz.10.00.

Uroczyste rozdanie świadectw dla maturzystów odbędzie się 19.02.2009 r. o godzinie 18.00.

 

08-02-2009

CEZ stale wspiera UNICEF

wspiera UNICEF

Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

31-01-2009

Studniówka 2009 Słuchacze zaoczni i wieczorowi klas III Liceum Ogólnokształcącego i klasy II Liceum Uzupełniającego bawili się 31 stycznia 2009 r. w restauracji Continental na Studniówce 2009.

Zobacz fotorelację w galerii, na stronach Głosu Szczecińskiego i na stronie Napisali o nas.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

31-01-2009

Terminy zjazdów w semestrze wiosennym r. szk. 2008/2009 Liceum Ogólnokształcące
i Liceum Uzupełniające
(za wyjątkiem klas maturalnych):
31.01-01.02.2009, 14-15.02.2009,
28.02-01.03.2009, 14-15.03.2009,
28-29.03.2009, 18-19.04.2009,
09-10.05.2009, 23-24.05.2009,
06-07.06.2009.
20-28.06.2009 - sesja egzaminacyjna.Liceum Ogólnokształcące (sem. VI)
i Liceum Uzupełniające A i B (sem. IV)
(klasy maturalne):
31.01-01.02.2009, 14-15.02.2009,
28.02-01.03.2009, 14-15.03.2009,
28-29.03.2009.
18-19.04.2009 - sesja egzaminacyjna.Studium Policealne
oprócz Technika Usług Fryzjerskich
i Technika Informatyka
(za wyjątkiem sem. IV - kończących):
24-25.01.2009, 07-08.02.2009,
21-22.02.2009, 07-08.03.2009,
21-22.03.2009, 04-05.04.2009,
25-26.04.2009, 16-17.05.2009,
30-31.05.2009, 13-14.06.2009.
20-28.06.2009 - sesja egzaminacyjna.Studium Policealne
oprócz Technika Usług Fryzjerskich
i Technika Informatyka
(semestry IV - kończące):
24-25.01.2009, 07-08.02.2009,
21-22.02.2009, 07-08.03.2009,
21-22.03.2009, 04-05.04.2009,
25-26.04.2009, 16-17.05.2009.
30.05-07.06.2009 - sesja egzaminacyjna.Studium Policealne
Technik Usług Fryzjerskich
i Technik Informatyk
(za wyjątkiem sem. IV - kończących):
31.01-01.02.2009, 14-15.02.2009,
28.02-01.03.2009, 14-15.03.2009,
28-29.03.2009, 18-19.04.2009,
09-10.05.2009, 23-24.05.2009,
06-07.06.2009.
20-28.06.2009 - sesja egzaminacyjna.Studium Policealne
Technik Usług Fryzjerskich
i Technik Informatyk
(semestry IV - kończące):
31.01-01.02.2009, 14-15.02.2009,
28.02-01.03.2009, 14-15.03.2009,
28-29.03.2009, 18-19.04.2009,
09-10.05.2009, 23-24.05.2009.
30.05-07.06.2009 - sesja egzaminacyjna.


 

19-01-2009

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne Centrum Edukacji Zdroje oferuje

ZABIEGI KOSMETYCZNE

w dniach 19-22 i 26-29 stycznia 2009 r. (od poniedziałku do czwartku), w godzinach 8:30 - 19:30.

Koszty usługi ponosi CEZ, odbiorca pokrywa jedynie materiały. Zapisy na telefon (091) 461 33 03.

Zarezerwuj miejsce już dziś! Serdecznie zapraszamy!

Najnowszy sprzęt umożliwia nam oferowanie m.in. bardzo modnych obecnie zabiegów peelingu kawitacyjnego i mikrodermabrazji diamentowej.

Lista oferowanych zabiegów:

ZABIEGI POD OCZY
- Zabieg liftingujący na worki pod oczy Oczu blask
- Zabieg liftingujący z DNA na oczy i powieki
Magia spojrzenia
- Zabieg pod oczy dla skóry atopowej Perła młodości
- Zabieg pod oczy silnie nawilżający Morska bryza
- Henna - komplet (brwi, rzęsy)
- Henna - rzęsy
- Henna - brwi
- Regulacja brwi
ZABIEGI NA TWARZ
- Zabieg do cery tłustej z kwasem pirogronowym
antytrądzikowa kuracja Młodzieńcza skóra
- Zabieg do cery tłustej z kwasem Multi Fruit AHA 25%
Serum Druga młodość
- Zabieg do cery couperose - pełna regeneracja skóry
wrażliwej Truskawki w śmietanie
- Zabieg oczyszczania skóry twarzy - młodzieżowy
Dama Pik
- Zabieg oczyszczania skóry twarzy z algą Dama Kier
- Zabieg mikrodermabrazji Mikro Lux - twarz, szyja
i dekolt, twarz i szyja
- Peeling kawitacyjny z sonoforezą i alga
DEPILACJE
- Depilacja łydki
- Depilacja całych nóg + bikini
- Twarz
- Wąsik
- Pachy
- Bikini
- Depilacja rąk
KOSMETYKA DŁONI I STÓP
- Manicure
- Pedicure

Dobór odpowiedniego zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Przed każdym zabiegiem dokonywana jest również diagnoza skóry, która wspiera dodatkowo wybór najbardziej korzystnego procesu. Zabiegi, z wykorzystaniem wyłącznie profesjonalnych linii kosmetyków, wykonują słuchaczki IV semestru Studium Kosmetycznego pod okiem instruktora kosmetologa.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

19-01-2009

Ferie zimowe Tegoroczne ferie zimowe odbędą się w okresie 19.01-01.02.2009 r.

 

13-01-2009

Egzamin zawodowy W Centrum Edukacji Zdroje w dniu 13 stycznia 2009 r. częścią pisemną rozpoczęły się egzaminy zawodowe dla słuchaczy Policealnego Studium Zawodowego. Kolejny dzień to egzamin zawodowy i część praktyczna.
Technikum, Liceum, Studium, Aktualności

 

12-01-2009

Ostatnia stara matura W Centrum Edukacji Zdroje przy ul. Jabłoniowej 15, 12 i 13 stycznia 2009 r. odbyła się ostatnia stara matura. Z możliwości zdawania egzaminu skorzystało ponad 60 osób. Poza obowiązkowym egzaminem z języka polskiego, najwięcej maturzystów jako drugi przedmiot wybrało geografię. Nieliczni zdawali język angielski.

Pierwszego dnia egzaminu maturzyści pisali prace z języka polskiego. Spośród czterech tematów najczęściej wybierany był temat pierwszy:
Każde wielkie dzieło uszlachetnia i wzbogaca człowieka, oto cała tajemnica (Albert Camus). Skomentuj słowa pisarza, odwołując się do własnych doświadczeń czytelniczych i wybranych utworów literackich
oraz drugi:
Zwycięstwo dobra czy zła? Rozważ problem, przedstawiając wybory moralne bohaterów literackich pochodzących z różnych epok.

Z geografii maturzyści najczęściej wybierali tematy Współczesne tendencje rozwoju urbanizacji oraz Alternatywne kierunki rozwoju urbanistyki.

Po wyjściu z egzaminu poprosiliśmy kilku słuchaczy o wyrażenie opinii na temat matury:
- Egzamin z geografii nie był łatwy ale problemy gospodarcze znam na co dzień - spotykam się z nimi w swojej pracy.
- Cieszę się, że mam to już za sobą, nie było wcale tak trudno jak się spodziewałem.
- Liczyłem na temat o miłości, ale okazało się, że poradziliśmy sobie z problemami bo dotyczyły naszego życia.


Opinia egzaminatora polonisty:
- Tematy z języka polskiego nie były trudne. Dotyczyły naszych upodobań czytelniczych i tego czego szukamy w literaturze. Wiązały się z problemami życia codziennego i wyborami, których dokonujemy. Wystarczyło znać kilka postaci literackich, które stawały przed wyborami dobra i zła, ocenić i wskazać uniwersalizm w czasach współczesnych.

 

09-01-2009

Kurs pedagogiczny w semestrze wiosennym r. szk. 2008/2009 Terminy kursu pedagogicznego w semestrze wiosennym roku szkolnego 2008/2009:
09.01.2009, godz. 16:30-20:45,
10.01.2009, godz. 14:00-18:55,
11.01.2009, godz. 14:00-18:55,
16.01.2009, godz. 16:30-20:45,
17.01.2009, godz. 14:00-18:55,
18.01.2009, godz. 14:00-18:55,

06.02.2009, godz. 16:30-20:45,
07.02.2009, godz. 14:00-18:55,
08.02.2009, godz. 14:00-18:55,
13.02.2009, godz. 16:30-20:45,
14.02.2009, godz. 14:00-18:55,
15.02.2009, godz. 14:00-18:55,
27.02.2009, godz. 16:30-20:45,
28.02.2009, godz. 14:00-18:55,

01.03.2009, godz. 14:00-18:55,
13.03.2009, godz. 16:30-20:45,
14.03.2009, godz. 14:00-18:55,
15.03.2009, godz. 14:00-18:55,
27.03.2009, godz. 16:30-20:45,
28.03.2009, godz. 14:00-18:55,
29.03.2009, godz. 14:00-18:55.


 

05-01-2009

Nowości z Akademii Ważenia Zapraszamy do obejrzenia nowych prezentacji międzynarodowego programu Leonardo da Vinci Akademia Ważenia - www.weighingacademy.com.

Projekt służy przekazaniu innowacji technicznych w szkoleniu techników specjalistów w zakresie urządzeń ważących. Dotychczasowe szkolenie w dziedzinie ważenia było oparte na technologii wag analogowych. Obecne trendy rynkowe wskazują na rosnące znaczenie w środowisku przemysłowym inteligentnych ogniw cyfrowych i wskaźników cyfrowych. Projekt kładzie największy nacisk na wzmocnienie kompetencji europejskich inżynierów w przemyśle wagowym i rosnącą atrakcyjność tej branży dla młodych absolwentów i uczniów.

Więcej informacji dotyczących programu w miniserwisie internetowym.

Zobacz archiwum wiadomości:
od 01.2010 07-12.2009 01-06.2009 07-12.2008 01-06.2008 07-12.2007 01-06.2007